Jak používat naši členskou sekci, abyste využili její a HLAVNĚ váš vlastní potenciál? Tato sekce by totiž neměla být pouze o kondici.
Z našich zkušeností, kdy nám a našim trenérům, prošli pod rukama tisíce Fresháků jsme tréninky rozdělili do 4 sekcí: 

A) KRUHÁČE – jsou alfou a omegou každého domácí tréninku. Nejenže kruhové tréninky jsou velice účinné a efektivní, ale především mají vždy řád a systém, který je k domácímu cvičení nezbytný. Kruháče doporučujeme cvičit vždy!

B) SILOVKY – ke kondici je potřeba pilovat i sílu! A to i ženy, které ji mnohdy nemají rády. Silově prováděné cviky jsou skvělé pro rozvoj našich křivek. Ano, protože právě svaly definují to, jak vypadáme. Proto doporučujeme zařazovat i silové tréninky, u kterých se tolik nezadýcháme, ale konkrétní svalové partie řádně procítíme.

C) DOJÍŽDĚČKY – co by to bylo za trénink, kdybychom ho neskončili napumpováni kvantem endorfinů! A právě tyto 5 minutové tréninky na konci tréninku nám udělají tu správnou třešničku na dortu a budeme z tréninku mít fakt dobrý pocit 🙂

D) MOBILITA A PROTAHOVÁNÍ – hodně opomíjené téma. Zdravý pohyb je nezbytný a za celý náš život se ho spíše odnaučujeme špatnými stereotypy. Je tedy na tom potřeba neustále pracovat. Udržet naše klouby mobilní a svaly dostatečně flexibilní, abychom cviky prováděli tak, jak máme. 

Pro maximalizaci této členské sekce jsme vytvořili jednoduchý plán, jak může vypadat váš tréninkový týden (pokud bychom se chtěli hýbat 4x týdně)

Pondělí : A3 + A2 + CP = 60 minut cvičení
Po víkendu zkuste začít pořádným kardiem. Hezky pořádně ze sebe ten víkend vypotit! Dáme si nejdříve Kruháč ze skupiny A3 (tedy o 3 kolech) a pak si dáme ještě kruháč o 2 kolech (samozřejmě tady přeskočíme rozcvičku). Po kardio kruháči si dejte (silovou) dojížděčku – tedy například Mobyho na nohy ze sekce CP

Úterý: A2 + BV + DM = 50 minut cvičení
Stále je začátek týdne a jsme #fresh, tak si dáme sílu! Nicméně před silovkou začneme kruháčem o 2 kolech (A2), kterým se dostaneme do varu, lehce se zadýcháme a spálíme nějaké ty kalorie. Poté chvíli vydechneme a dáme si silovku z sekce BV ( pokud máte doma nějakou pomůcky, klidně ze sekce BP 🙂 ). Po Silovce není vhodné se protahovat, proto zvolíme Mobilitu ze sekce DM a rozhýbeme partie, o kterých si myslíme, že jsou naši největší slabinou.

Středa/čtvrtek : A2 + DP = 40 minut
Ve středu/čtvrtek si po krásném začátku týdne dáme pouze 25 minutový Kruháč ze sekce A2 a pak se dlouze protáhneme tréninkem ze sekce DP. 

Pátek: A3 + CE + CF = 40 – 45 minut
Na konci týdne nebo o víkendu ( je to na nás, jaké máme plány), se hezky potrápíme a dáme spolu s Kruháčem o 3 kolech (ze sekce A3) hned 2 dojížděčky 🙂 Vybereme si nějaké své oblíbené trenéry nebo partie a pořádně si to užijeme 🙂

Tento rozpis můžete brát jako inspiraci, jak naložit s celou naší sekcí. Byli bychom rádi, kdybyste své kreativitě meze nekladli a cvičení si opravdu užili 🙂